Přehled utěrek a ručníků Autoglym a Liquid Elements z nabídky Glym.sk

V nabídce máme několik druhů utěrek a ručníků, což na první pohled jistě působí zmatečně. V tomto krátkém článku naleznete přehled, podle kterého si budete umět jednoduše a rychle vybrat vhodnou utěrku.

Základní rozdělení je podle účelu použití – zjednodušeně by se dalo říci, že jde o utěrky na čištění/mytí a utěrky na sušení karoserie.

Utěrky a ručníky pro sušení karoserie po umytí:

K sušení karoserie po jejím umytí existuje několik typů utěrek nebo ručníků. Jsou to:

  • Jelenice: V nabídce máme jen jeden typ – Syntetická jelenici Autoglym Aqua Dry.
  • Mikrovláknové utěrky na sušeníAutoglym Hi-Tech Microfibre Drying Towel (zkráceně HTMDT) nebo Autoglym Instadry. Obě mají rozměr 60x60cm, ale jedná se o různý typ utěrek. HTMDT je v podstatě menší mikrovláknový ručník a utěrka Instadry je jedinečný typ utěrky. Vlastnostmi je podobná jelenici (po uschnutí ztvrdne), má velmi vysokou savost.
  • Ručníky: Liquid Elements Black Hole. Jedná se o vysoce savé plyšové ručníky ve třech různých velikostech (Black Hole 40x40cm, Black Hole XL 80x50cm, Black Hole XXL 120x80cm).
  • Silikonová stěrka: nejedná se sice o utěrku nebo ručník, ale také je určena k rychlému sušení (respektive spíše stažení vody z karoserie). Je to silikonová stěrka Autoglym Hi-Tech Flexi Water Blade.

Pokud byste čekali i odpověď, která z těchto možností je nejlepší, tak na to odpověď bohužel neexistuje. Je to individuální, každému vyhovuje něco jiného a v podstatě každá z těchto možností udělá svou práci. Jedině silikonová není vhodná jako jediná pomůcka k sušení. Ta je vhodná jako občasný pomocník po rychlém oplachu, aby na karoserii nezůstaly kapky, které po uschnutí vytvoří mapy.

Utěrky na čištění a dolešťování:

  • Utěrky pro interiér: Autoglym Hi-Tech Interior Microfibre, Liquid Elements Bilateral. Obě utěrky jsou vysloveně určeny pro interiér. Utěrku Autoglym můžete používat i samostatně bez chemie. Utěrka Liquid Elements Bilateral má z jedné strany delší vlas, tato strana je speciálně vhodná pro čištění displejů a lišt v klavírním laku.
  • Utěrky na karoserii: Autoglym Hi-Tech Finishing Cloth, Liquid Elements Red Snapper. Nejsou určeny k čištění nebo mytí karoserie, ale k doleštění resp. setření zbytků pasty, leštidel, vosků atp. Jednu z těchto utěrek budete jistě potřebovat při použití některého z těchto produktů Autoglym: Super Resin Polish, Ultra Deep Shine, Extra Gloss Protection, Rapid Ceramic Spray, UHD Wax, UHD Ceramic Coating, Instant Show Shine, Rapid Detailer. Zaroveň i při použití jakékoli pasty Menzerna.
  • Utěrky na sklo a okna: Vysloveně na sklo a okna máme v nabídce jen jednu utěrku -Liquid Elements Streak Buster. Je vhodná k použití například i s čističem skel Autoglym Fast Glass.
  • Univerzální mikrovláknové utěrkyLiquid Elements Value - cenově dostupné (balení 5ks utěrek) univerzální utěrky vhodné pro cokoliv, včetně špinavějších prací jako čištění disků.