Alcantara je syntetický materiál podobný semiši, je vyrobena z 68% polyesteru a 32% polyuretanu. Díky složení je materiál vysoce odolný a také odolný vůči skvrnám. I přes její odolnost je však potřebná pravidelná údržba.

Jelikož se jedná o syntetický materiál podobný semiši, prostředky určené na údržbu kůže (Autoglym Leather Cleaner a Autoglym Leather Care Balm) nejsou na alcantaru vhodné.
Vhodný je jemný čistící prostředek - Autoglym Interior Shampoo a měkký kartáček (například kartáček Liquid Elements na textil a kůži) na odstranění nečistot, následně vlhká utěrka na setření přípravku a částečné vysušení.

Před čištěním pomocí Autoglym Interior Shampoo sedadla nejprve důkladně vysajte, abyste odstranili hrubé nečistoty a prach.


Jemně přejeďte alcantaru vlhkou mikrovláknovou utěrkou. Následně naneste čistič interiéru Autoglym Interior Shampoo na tento vlhký hadřík - před pokračováním raději vyzkoušejte na malé, nenápadné ploše.

Utěrky vhodné pro tento účel: Autoglym Hi-Tech Interior MicrofibreLiquid Elements BilateralLiquid Elements Value.

Nastříkejte mírné množství na hadřík a jemně přetřete alcantaru.

Utěrku pravidelně otáčejte, abyste zamezili přetírání alcantary znečištěnou plochou.

Po několika utřeních hadřík opláchněte v čisté vlažné vodě, vyždímejte (hadřík má být vlhký, ale neměla by z něj kapat voda) a opět naneste mírné množství Autoglym Interior Shampoo.
V případě odolnějších nečistot použijte k jejich odstranění kartáček s měkkými štětinami a znovu přetřete.

Pokud jste s výsledkem spokojen, jemně přetřete alcantaru mikrovláknem, abyste odstranili zbytky čističe (pěnu po čištění), respektive zbytky na sedadle. Nechte proschnout.