Špinavé kola jsou na vyleštěném autě jako pěst na oko. Od obecně známého slovního spojení "kola dělají auto" se odvíjí i to, že by měly být stále v tip-top stavu. Jak disky, tak i pneumatiky. Kromě vizuální stránky péčí o pneu předejdeme například i popraskání bočnice. Značka Autoglym má pro tento účel v nabídce hned dva produkty. Dobře známý Instant Tyre Dressing a novější, High Performance Tyre Gel.

Autoglym Instant Tyre Gel

Autoglym Instant Tyre Dressing 500ml je v praktickém balení s rozprašovačem, díky čemuž je velmi jednoduše a rychle použitelný. Je možné ho použít i na suchou, i na mokrou (umytou) pneumatiku - v závislosti na tom, zda je požadovaný lesklý nebo matnější výsledek. Autoglym High Performance Gel 500ml jak už i samotný název napovídá, spíše gel jako tekutina. Je bez rozstřikovače a používá se výhradně na suchou pneumatiku. Oba přípravky jsou určeny pouze k ošetřování bočnice pneumatiky, ne dezénu / styčné plochy!

Kdy ošetřovat pneu?
Ideální je to spojit s mytím disků - z praktického hlediska. Při mytí disků můžete použít čistič disků i na pneumatiku, pokud používáte štětec na disky, můžete jím proběhnout i pneu, jednoduše pneumatiku a disk umyjete najednou a nemusíte se vyhýbat čisté pneumatice při mytí disku. Pokud to chcete posunout na další level, můžete použít i Autoglym Intensive Tar Remover, kterým odstraníte i předešlé vrstvy Tyre Dressing / Gelu z pneumatiky.

Suché nebo mokré pneu?
Za sucha i za mokra se dá použít jedině Instant Tyre Dressing. To z něj dělá perfektní prostředek zejména pro situace, když na mytí nemáte mnoho času a nestíháte čekat až po vyschnutí pneumatik. Zda ho nastříkáte za mokra nebo za sucha, spíše záleží na tom, jak dlouho ho necháte působit.
Pokud požadujete déle trvající efekt, použijte High Performance Tyre Gel. Ten je ale možné aplikovat jen na suchou a čistou pneumatiku! Naneste rovnoměrnou vrstvu gelu na pneumatiku pomocí Perfect Polish Applicator kromě rovných ploch i do záhybů na bočnici pneumatiky.

Autoglym High Performance Tyre Gel

Vysoký nebo nízký lesk
I dresinků, i Gel se dají dosáhnout oba výsledky. Záleží to na tom, jak dlouho necháte produkt působit - jestliže ho necháte přirozeně uschnout, dosáhnete vysoký lesk. Pokud vrstvu po pár minutách setřete, lesk bude o to nižší, resp. matný. Pro ještě vyšší lesk můžete aplikovat i druhou vrstvu po uschnutí.

Výsledek
Oba produkty jsou praxí prověřené a oblíbené. Sice slouží ke stejnému účelu, jejich zaměření je trošku jiné. Pokud nestíháte údržbě věnovat dostatečný časový prostor - je pro vás ideální Instant Tyre Dressing. Můžete ho nastříkat i na mokrou pneu, nemusíte čekat, až uschne.
Pokud máte na detailing vyhrazen dostatek času a plánujete se s tím "vyhrát", bude zas ideální High Performance Gel, který díky svému složení a vyšší viskozitě i déle udrží pneu upravenou. K použití doporučujeme použít aplikátor na vosk. Je ideální i pro použití ve větrném počasí - nestane se totiž to, že při rozprašování vám ho vítr rozfouká i na karoserii :-)

Na závěr už jen jedna rada - raději se řiďte starým známým "méně je někdy více", protože pneumatika dokáže absorbovat pouze určité množství přípravku, předejdete tak plýtvání a zároveň i nechtěné aplikaci po karoserii a podobně. Čistým kolům zdar!