Zamlžené a poškrábané světlomety jednak nepůsobí vůbec esteticky, ale v první řadě snižují propustnost světla a tím negativně ovlivňují bezpečnost. Autoglym myslí nejen na čistotu a lesk, ale i na bezpečnost. Právě proto v naší nabídce naleznete i sadu na renovaci světlometů.

Kdysi dávno bylo ve zvyku vyrábět světlomety ze skla, které byly vůči neduhem zamlžení (v tomto případě nemyslíme pravé mlžení - kondenzaci vlhkosti v důsledku netěsnosti uzávěru, ale zamlžování materiálu). V současnosti se světlomety v drtivé většině, ne-li ve 100% případů používají k výrobě světlometů plasty. A ty bohužel nejsou věčné. Vlivem několika činitelů časem ztrácejí svou čirost. Přispívají k tomu například: UV záření, teplo ze žárovky, abrazivní čisticí prostředky (např. Na umývárnách), posypové kamínky a sůl, změny teplot a podobně. Jinými slovy - zub času postupně nahlodá každý jeden plastový světlomet.

Set Autoglym Headlight Restoration Kit je navržen pro použití s klasickou vrtačkou a není potřeba žádné speciální nářadí. Set je navržen na renovaci jednoho páru světlometů a není vhodný pro použití na skleněné světlomety.

Autoglym - renovácia svetiel

Světlomety (respektive celé auto) před leštěním umyjte šamponem a vysušte. Zajistíte tím doslova hladký průběh - zbavíte světla nežádoucně abrazivní špíny. Všechny díly kolem světlometu zamaskujte páskou, abyste je ochránili před poškrábáním během leštění. Proces leštění začíná od nejhrubšího brusiva až po to nejjemnější, přičemž finalizace je pomocí přiložené pasty, mikrovláknovou utěrkou pro dosažení křišťálové průzračnosti. V případě potřeby příslušenství umyjte v čisté teplé vodě a nechte uschnout.
Pro lepší představu se podívejte video:

Video renovace světlometů sadou Autoglym Headlights Restoration Kit <