V březnu 2019 se produktová řada POLAR, dosud zastoupena pouze aktivní pěnou Polar Blast, rozšíří o dva produkty: Polar Wash a Polar Seal.

Stejně jako aktivní pěna, i dva příchozí produkty budou určeny výhradně pro použití s vysokotlakými čističi (WAP). Všechny ostatní produkty Autoglym jsou určeny pro ruční použití, což je hlavní kritérium, podle čeho si správně vybrat vhodný produkt.

Autoglym Polar Blast je aktivní pěna, kterou je vhodné začínat každé mytí vozidla vůbec. Bez ohledu na to, zda jdete v dalších krocích mýt ručně nebo u WAP-kou. Slouží k narušení a odstranění hrubé špíny bez dotyku. Tj po nanesení aktivní pěny pomocí WAP-ky není nutné a ani vhodné karoserii procházet houbičkou / rukavicí / štětcem. Stačí nechat chvíli působit a opláchnout čistou vodou.

Autoglym Polar Wash je šampon určen pro strojové použití (WAP + napěňovač). Vytvoří podobnou vrstvu pěny jako Polar Blast, ale není určen k odstranění hrubé špíny, nedoporučujeme ním nahrazovat aktivní pěnu. Odstraní jemnější nečistoty a kontaminaci, v případě potřeby je možné i mechanické narušení nečistot pomocí mikrovláknové rukavice nebo houby. Není určen pro ruční nanášení. Není pH neutrální, ale zároveň nenaruší vrstvu vosku UHD Wax, ani konzervantu Extra Gloss Protection. Je tedy vhodný i na průběžnou údržbu po navoskování, pokud nemáte čas na ruční mytí.

Autoglym Polar Seal je konzervant pro co nejdéle udržení čisté karoserie. Aplikuje se ve třetím kroku, po smytí hrubé špíny aktivní pěnou Polar Blast a umytí šamponem Polar Wash. Na karoserii vytvoří vodoodpudivou vrstvu, karoserie tedy zůstane déle čistá. Není to náhrada vosku a vosk před použitím Polar Seal-u není ani třeba odstranit. Naopak, Polar Seal je pH neutrální a je vhodný pro prodloužení životnosti vrstvy vosku.
Polar Seal není vhodný pro použití na plátěné střechy kabrioletů, ani na okna. Po spláchnutí je vhodné očistit okna přípravkem Fast Glass.

Řada produktů POLAR je ideální zejména pro případy, pokud chcete vaše vozidlo jen jednoduše očistit a ošetřit pomocí WAP-ky. Například mezi velkým ručním mytím, pastování a voskováním. Tyto produkty nejsou vhodné pro ruční mytí!