Produkty Autoglym Polar jsme již v krátkosti představovali, v tomto článku detailněji popíšeme jejich praktické použití. Hlavní myšlenkou produktů Polar je rychlé a pohodlné umytí pomocí vysokotlakého čističe. Je to ideální způsob údržby mezi důkladnějším a detailním mytím, pastování a voskováním. Celý proces se dá absolvovat do 15 minut.

Pokud je to možné, auto myjte ve stínu.

První krok: Aktivní pěna Polar Blast
Před aplikací aktivní pěny můžete auto opláchnout i čistou vodou. Pokud bylo dříve vozidlo na slunci, trošku ho i zchladíte.

Poměr ředění je 1: 5, což znamená 1dcl Polar Blast 5dcl čisté vody. Poměr dodržujte vždy stejný, pokud budete potřebovat menší množství, například na malé auto nebo časem to už budete mít v ruce a napěníte auto efektivněji. Například poloviční množství pěny vyrobíte s 50ml pěny a 250ml vody.

Pěnu nanášejte na auto zdola směrem nahoru, všude včetně kol a oken. Snažte se pokrýt celou plochu. Vystříkejte celé množství přípravku.

Po nastříkání nechte chvíli působit samovolně, nečistoty nenarušujte mechanicky (houbičkou, kartáčem, rukavicí ...)! Hrubá špína je abrazivní, mohli byste ní na laku vytvořit škrábance, hologramy, letokruhy a podobně.

Oplachování můžete začít, jakmile začnou schnout rohy karoserie. Prvotní opláchnutí proveďte zdola směrem nahoru! Důvod je ten, že pokud byste oplachování začali shora, začala by voda s pěnou stékat po karoserii. To znamená, že prvotní oplach nečistot a pěny nebude způsoben silným tlakem, ale jen slabým stékáním, čili méně efektivní. Jde jen o první kontakt pěny s vodou, jakmile prvotně pěnu opláchnete, pak můžete spláchnout auto tím klasickým a logičtějším způsobem, shora dolů. Auto není po opláchnutí třeba vysušit.

Propláchněte nádobku pěnovače a pokračujte přímo na další krok.

Video:

Druhý krok: napěňovací šampon Polar Wash
Hrubá špína byla odstraněna, je čas použít "klasický šampon". Polar Wash je šampon, který je určen pouze pro aplikaci tlakovými čističi, jakož i Polar Blast a Polar Seal, ne ručně. Je také pěnivý, vytvoří podobnou pěnu jako Polar Blast, ale "méně hustou". Polar Wash neslouží k odstraňování hrubé špíny, na to používejte aktivní pěnu Polar Blast v prvním kroku.

Poměr ředění je 1: 1, na pokrytí celého auta průměrné velikosti by mělo postačit cca 200-250ml už naředěného produktu, tj pro 200ml směsi naředit 100ml šamponu a 100ml čisté vody.

Po nanesení na celou karoserii (včetně disků a oken) nechte chvíli působit, případně narušte nečistoty i mechanicky, použijte na to například jumbo houba na mytí nebo rukavici z mikrovlákna. Následně opláchněte pořádně čistou vodou.

Video:

Třetí krok: Konzervant laku Polar Seal
Po důkladném opláchnutí od šamponu doporučujeme i třetí krok v podobě Polar Seal, pro vytažení hloubky laku a jeho zakonzervování. Polar Seal můžete používat i na vrstvu tuhého vosku Ultra HD Wax nebo konzervantu Extra Gloss Protection. Není to náhrada těchto produktů, ale ideální doplněk.

Polar Seal můžete aplikovat jednou za 4-5 týdnů a dodáte laku perfektní hydrofobní vlastnosti, čili vydrží déle čisté a zároveň se bude snadněji oplachovat špína. Používání Polar Sealy častěji než jednou měsíčně nedoporučujeme, protože to nemá význam - výdrž vrstvy po aplikaci je cca 4-5 týdnů, pokud aplikujete další vrstvu dříve, mohou vzniknout nežádoucí bílé skvrny. Bohatě stačí jednou měsíčně. První dva kroky (Polar Blast a Polar Wash) můžete v případě potřeby opakovat i častěji.

Poměr ředění je 1: 5, konkrétně 40ml produktu 200ml vody. Jako odměrku můžete použít víčko z láhve Polar Seal, který má 10ml. To znamená 4 víčka Polar Seal do 2dcl vody.

V instruktážním videu přímo od výrobce je použití znázorněno na suchém autě. To ale není nutné, klidně můžete Polar Seal nanést přímo na čerstvě opláchnuté (mokré) auto po opláchnutí Polar Wash-u. Nemusíte ho po opláchnutí šamponu sušit, byla by to jen práce navíc.

Vystříkejte celé množství naředěného produktu na karoserii, vypláchněte napěňuje (na to nezapomeňte a zároveň v něm nenechávejte naředěný produkt) a následně důkladně opláchněte celé auto čistou vodou. Účinky v podobě velkých kapek budete vidět už při oplachování. Nenechte zaschnout produkt na karoserii.

Posledním úkonem je vysušení karosérie ihned po opláchnutí. Doporučujeme na to vyzkoušet novinku - extrémně savou utěrku InstaDry, ale využít můžete také mikrovláknový ručník na sušení (Autoglym Hi-Tech Microfibre Drying Towel) nebo syntetickou jelenici Aqua Dry.

Video:

Nedoporučujeme používání Polar seal na plátěné střechy automobilů a ideální je i neaplikovat ho přímo na čelní okno. Tomu se zcela zabránit nedá, ale pokud se tak stane, není to extrémní problém. Na čelní sklo se to nedoporučuje kvůli tomu, že pokud už máte starší stěrače, při jejich používání by se mohla voda na okně rozmazávat. Pokud máte stěrače v dobrém stavu, tak ve většině případů to bude jen výhoda, protože vrstva Polar Seal bude fungovat ajako tekuté stěrače (tj voda se z čelního skla bude za jízdy sama rozrážet ve velkých kapkách. Pokud by se při používání stěračů dělali na okně šmouhy, vyčistěte jej pomocí přípravku Fast Glass.

Poznámka: úroveň pěny závisí na použité techniky a její parametrů (typ WAP-ky, typ pěnovače, tlak vody, atd.).