Rok 2019 je plný novinek a po produktech z řady POLAR představujeme další novinku sezóny 2019, kterou je pěnový čistič kol Autoglym Wheel Cleaning Mousse.

Jde o expanzní pěnu ve spreji o objemu 500ml, přičemž jeden sprej vystačí na 16-18 kol (tj cca čtyři mytí kol na autě).


Díky tomu, že pěna po nastříkání na disk zvětší svůj objem, dostane se jednoduše do všech záhybů na disku. Funguje podobně jako Autoglym Magma, tj zbarví se dočervena jakmile začne účinkovat s nečistotami (náletových rez, brzdný prach). Po zabarvení můžete buď:

-prejsť mechanicky štětcem nebo houbičkou více znečištěná místa a dopomôžete tak lepšímu uvolnění nečistot [platí pro více znečištěné disky]

-Kola opláchnout čistou vodou [platí pro udržované, ne silně znečištěné disky]

Pěna je pH neutrální a je tedy vhodná pro všechny typy disků a různé povrchové úpravy. Naopak, není vhodná pro použití na kolech motocyklů!

autoglym-wheel-cleaning-mousse-2.jpg    autoglym-wheel-cleaning-mousse-6.jpg

Jak se liší pěnový čistič disků od ostatních čističů? Krátké shrnutí a srovnání:

Autoglym Clean Wheels: Je to nejsilnější čistič, který je na bázi kyseliny. Odstraní i silné znečištění na dlouhodobě neudržovaných discích (například zažloutnutí). Je možné ho použít i na plastové puklice, ale pokud máte na discích nějakou speciální povrchovou úpravu, tak tento čistič nedoporučujeme. Velmi důležité je to, aby čistič na disku nezaschnul. Proto nepracujte na více discích současně, vždy jen na jednom! Nastříkejte, nechte chvíli působit, případně uvolněte nečistoty štětcem nebo houbičkou a ihned pořádně opláchněte. Vhodný i na motocykly.

Autoglym Custom Wheel Cleaner: méně agresivní čistič jako přípravek Clean Wheels. Custom Wheel Cleaner je naopak zásaditý (na bázi hydroxidu) a je vhodný pro všechny druhy disků (hliníkové, chromové, ocelové, plastové puklice, speciální povrchové úpravy ...). Vhodný i na motocykly.

Autoglym Wheel Cleaning Mousse: pH neutrální pěna, snadné použití, vhodná pro všechny druhy disků. Po aktivaci s náletových rzí a brzdným prachem se zabarví dočervena, jednoduše se dostane do všech záhybů. Není vhodná na motocykly.

Všechny tři přípravky je možné aplikovat i na bočnici pneumatiky.