V nabídce máme přípravků na čištění kol několik, proto vám přinášíme toto krátké srovnání pro snadnější výběr toho správného.

1. Autoglym Clean Wheels
Clean Wheels je ze všech aktuálně dostupných čističů na disky ten "nejsilnější". Má kyselé pH a je určený k čištění zanedbaných a neudržovaných disků. Pokud vaše disky byly dlouhodobě neudržované, jsou zažloutlé nebo mají zažranou špínu a brzdový prach, v tom případě potřebujete kyselinový čistič disků Clean Wheels.

Po prvotním očištění můžete produkt dokonce naředit v poměru 1: 2 s čistou vodou, tj 1dcl čističe + 2dcl vody. Z celého 500ml balení koncentrátu tak můžete vytvořit až 1,5 litru zředěného čističe! Zředěný přípravek je vhodný pro další pravidelné čištění. Ředění není nutné, je to jen možnost jak ušetřit.

Clean Wheels není vhodný na disky se speciální povrchovou úpravou, jako například vysoce leštěné povrchy, chromové disky, dvoudílné disky. Při dvoudílných discích je šance, že při oplachování zůstanou zbytky čističe ve spojích dílů, záhybech, mezerách, závitech a pod., Což by mohlo časem způsobit korozi. Čistič nenechte uschnout na disku!

2. Autoglym Custom Wheel Cleaner
Custom Wheel Cleaner je naopak, hydroxidové čistič, bezpečný pro všechny druhy disků. Je vhodný i pro disky se speciální povrchovou úpravou, i pro dvoudílné modely. Postup použití je totožný jako při Clean Wheels. Pokud máte disky silně znečištěné, použijte nejprve kyselinový čistič Clean Wheels (s výjimkou disků, pro které tento produkt není vhodný).

3. Wheel Cleaning Mousse
Wheel Cleaning Mousse je pH neutrální čistič, který bychom mohli nazvat i jako "aktivní pěna na kola". Po nastříkání ze spreje se vytvoří souvislá vrstva pěny. Tato pěna má podobný účinek jako Autoglym Magma - dekontaminuje povrch od náletové rzi a stejně se při reakci s náletových rzí zbarví dočervena. Rozdíl mezi těmito produkty je takový, že pěna lépe přilne k povrchu a samovolně z něj ihned, což má za následek delší dobu působení pěny.

Jeden sprej vystačí na přibližně 4-8 sad kol (tj 4-8x s ním očistíte všechna kola na autě). Produkt se nanáší zdola směrem nahoru a postačí stříkat i rychlejšími pohyby ruky - v takovém případě je vydatnost spreje spíše v těch vyšších číslech intervalech v případě pomalejšího a vydatného nanášení spíše z těch nižších. Pěna není vhodná pro motocykly.

Čistící pěna je vhodná především na pravidelnou údržbu disků. Na silně znečištěné disky použijte nejprve kyselinový čistič Clean Wheels (s výjimkou disků, pro které tento produkt není vhodný).

Obecné rady při čištění kol:

-Povrch nesmí být teplý nebo horký, v takovém případě by mohl čistič na povrchu nežádoucím rychle uschnout a vytvořit fleky. Proto vždy před aplikací čističe kola nejprve opláchněte vodou, čímž je i zchladíte. Ideální je nepracovat na přímém slunci. Pokud takovou možnost nemáte, určitě předtím disky opláchněte vodou.
-Čističe nanášejte zdola směrem nahoru.
-Čističe nanášejte i na pneumatiku. Pneumatika je znečištěná podobně jako samotný disk, její očištěním zabezpečíte dlhotrvajúcejší výsledek a lepší efekt oživovací pneu.
-Kola čistěte po jednom. Vyhněte se tomu, že nanesete čistič na všechny disky současně. Může se stát, že až se dostanete k oplachu prvního disku, čistič na něm už bude vyschlý.
-Čističe nechte působit a v případě potřeby následně narušte nečistoty štětcem. V případě pěny Wheel Cleaning Mousse použijte štětec až po zabarvení pěny dočervena.
-Čističe z kola oplachujte zdola směrem nahoru a následně z dálky celé kolo libovolně, dokud nesmyjete veškerý čistič včetně nečistot.

TIP: po důkladném umytí kol použijte oživovač pneu pro 100% výsledek. > Který přípravek k ošetření pneumatik si vybrat <
TIP # 2: umyté disky zakonzervujte přípravkem Autoglym Wheel Protector pro dlouhodobější udržení čistých kol